Blog Hakkımızda Güvenilirlik İletişim Yardım Merkezi
 • Genel Bilgiler
 • Bakiye & Ödeme
 • Hesap İşlemleri
 • İlan İşlemleri
 • Sipariş İşlemleri
 • Güvenlik
Minimum Fiyat Listesi

Steam Hesap Satışı

1 Oyun Fiyatı 15.00 ₺
2 Oyun Fiyatı 30.00 ₺
3 Oyun Fiyatı 35.00 ₺
Yeni Çıkan Oyun İlk 1 Ay 35.00 ₺
ALFATEK Havale & EFT ile %0 Komisyon Bakiye Yükleme

ALFATEK %0 havale, EFT ile bakiye yükleme nasıl yapılır?

1. Adım: https://www.itempazar.com/bakiye-yukle Bakiye yükleme sayfasına giriş yapınız.

2. Adım: Aşağıdaki görselde bulunan "ALFATEK - HAVALE / EFT" seçeneğine tıklayın.

ALFATEK Havale & EFT ile %0 Komisyon Bakiye Yükleme

3. Adım: Ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçin. Şu anda Ziraat bankası ve İş bankası hesaplarımıza gönderim yapabilirsiniz.

4.Adım: Ödeme yapmak istediğiniz bankaya tıkladıktan sonra açılan ekrandan IBAN bilgisini kopyalayın. Ardından kendi bankanızın mobil veya web şubesinin para gönderme bölümüne bu IBAN'ı yapıştırın.

5. Adım: En önemli adım burası. Size özel olarak üretilen açıklama kodunu kopyalayın ve IBAN bilgisini girdikten sonra açıklama bölümüne yapıştırın. Bu kodu girmeden gönderdiğiniz ödemeler bakiyenize ulaşmaz!

ALFATEK Havale & EFT ile %0 Komisyon Bakiye Yükleme

6. Adım: Açıklama kodunu doğru girdikten sonra ödemeyi onaylayın. Bakiyeniz 3-4 dakika içerisinde otomatik olarak yüklenecektir.

Havale nedir?

Aynı bankalar arası yapılan transferlere havale adı verilmektedir. Örneğin; Ziraat bankası kullanıcıysanız ve şirketimizin Ziraat bankası hesabına transfer yaparak bakiye yükleyecekseniz bu işleme havale denir.

EFT nedir?

Farklı bankalar arası yapılan transferlere EFT adı verilmektedir. Örneğin Halk bankası müşterisiyseniz ve bizim İş bankası hesabımıza gönderim yapıyorsanız bu işleme EFT denir. Sadece banka mesai saatlerinde yapılır (09:00 - 17:00)

Fast Nedir?

Yine EFT gibi bankalar arasında yapılan işleme verilen addır. EFT'den tek farkı paranızın 7/24 diğer bankaya ulaşabilmesidir. Örneğin Garanti bankası müşterisiyseniz, şirketimizin iş bankası hesabına 7/24 para gönderebilirsiniz (banka ek ücret alır). Fast gönderimlerinde üst limit 5.000₺'dir.

Bakiye & Ödeme

Bloke Bakiye Nedir? Bakiyemi Blokeden Nasıl Çıkartırım?

Güvenli Hesap Blokesi Nedir?

Bu linkteki sayfadan bloke durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

İtempazar.com'u daha güvenli bir alışveriş platformu haline getirebilmek için ilk yaptığınız yüksek tutarlı satış işleminde, hesabınızın güvenilirlik puanına göre hesabınızı güvenilir statüye yükseltmeniz istenmektedir. Hesabınızda kimlik onayı yapıp, güvenilir satıcı statüsüne Bakiyeniz blokede olduğu sürece şunları yapamazsınız;

 • İlan satın almak.
 • Ürün satın almak.
 • Bakiye kuponu oluşturmak.
 • Doping hizmeti satın almak.
 • SMS gönderimi yapmak.

Bakiyemi nasıl blokeden çıkartabilirim?

Güvenilir hesap yükseltmesi yaptıktan sonra blokeli tutarınız otomatik olarak bakiyenize eklenecektir. Hesap yükseltmesi yapmak istemezseniz tüm blokeli tutarı kendi adınıza kayıtlı banka hesabına çekim yapabilirsiniz.

Bloke Bakiye Nedir? Bakiyemi Blokeden Nasıl Çıkartırım?

Kimlik bilgilerinizin talep edilmesinin tek amacı alışveriş platformumuzu daha güvenli bir hale getirmektir. Sisteme yüklediğiniz bilgiler 256 bit ssl ile şifrelenmekte ve saklanmaktadır. Bilgileriniz hiçbir şekilde 3. şahıs veya firmalarla paylaşılmamaktadır. İtemPazar.com Bu bilgileri sadece olası bir adli süreç durumunda T.C. Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarla paylaşabilecektir. Bunun haricinde bir veri paylaşımı, ticari amaç güdülmemektedir.

Para Çekme Kuralları Nedir?
 • “Bakiye Yükleme” işlemi yaparak hesabınıza yüklediğiniz bakiyenizi bu yöntem ile hesabınıza aktarmanız mümkün değildir. İtempazar'da yalnızca satıştan elde edilen gelirler için bakiye çekme talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bakiye çekme işlem bedeli Papara için %5, İninal için 3₺, Banka hesabı için 3₺'dir.
 • Bakiye çekmek istiyorsanız banka hesabınıza en az 10₺’lik, papara hesabınıza en az 5₺ çekim yapabilirsiniz.
 • Bakiye Çekme limiti günlük en fazla 10.000₺’dir.
 • Bakiye çekim talepleriniz mesai saatleri içerisinde değerlendirilmektedir. 13:00’dan önce oluşturduğunuz para çekim talepleri için 17:00’a kadar transfer emri verilmektedir. Paranın hesabınıza geçmesi ödeme sağlayıcı firma kontrolleri sonrasında olmaktadır.
 • 17:00’dan sonra oluşturulan bakiye çekme talepleri için transfer emirleri ertesi iş gün 17:00’a kadar girilmektedir. Paranın hesabınıza geçmesi ödeme sağlayıcı firma kontrolleri sonrasında olmaktadır.
 • Cuma günü 13:00’dan sonra oluşturulan bakiye çekme talepleri için transfer emirleri aynı gün içerisinde 17:00’a kadar oluşturulmaktadır. Ödeme sağlayıcılarında oluşabilecek teknik problemler olması durumunda bu talepler Pazartesi sisteme girilir.
 • Hafta sonları oluşturulan bakiye çekme talepleri için transfer emirleri Pazartesi 17:00’a kadar oluşturulmaktadır. Paranın hesabınıza geçmesi ödeme sağlayıcı firma kontrolleri sonrasında olmaktadır.
 • Bakiye çekme işlemleri için İtempazar üyelik hesabınızın Kimlik, Telefon ve Mail onayı olması zorunludur.
 • Bakiye çekmek istediğiniz banka hesabı ile İtempazar hesabınızda belirttiğiniz ismin aynı olması gerekmektedir. Aksi halde transfer emri oluşturulmamaktadır.
 • Dikkat! Destek sistemine; “bakiyem gelmedi, ne zaman gelir, acil lazım” demeniz süreci hızlandırmayacaktır. Destek sistemini çok fazla meşgul etmeniz durumunda operatörler tarafından hesabınız bir süre askıya alınabilir.
Çekilebilir Tutar Nedir?

Kara para aklama vs. gibi illegal işlemlerin önüne geçebilmek için sistem üzerinde sadece ilan veya ürün satışı yaparak kazandığınız paraları çekebilirsiniz.

Bu durum mevcut kanun ve yönetmeliklerden dolayıdır. Bu yönetmeliğe uymayan şirketlere büyük cezalar verilmektedir.

Üyeliğimdeki bakiyemi nasıl geri alabilirim ?

Sitemizde oyun içi ürün satışı hariç diğer tüm ödeme kanalları aracılığıyla hesabınıza yüklediğiniz bakiyeyi geri talep edemezsiniz. Bu durum istisnalar içermemekle birlikte ayrıntılı bilgi üyelik sözleşmemizde belirtilmiştir.

Ürünün parası kartımdan çekildi ama sitedeki hesap bakiyeme yansımadı, neden?

Kredi kartı ödemelerinizde Sanal POS hizmeti kullanmakta olduğumuz aracı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Kullanılan bu aracı firmalar ile sitemiz arasında bağlantı problemleri veya yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilir. Eğer ödemeniz 30 dakika veya daha uzun bir süre bekleme durumunda kaldı ise lütfen işlemin kontrolü için canlı destek hattımızdan bizimle iletişime geçiniz.

Havale ödemelerinizde ise, Ödeme sağlayıcımızın banka bilgilerine ödemeyi gerçekleştirdikten sonra bildirim yapmanız gerekmektedir. Bakiye yükleme sayfasından "Havale & eft" bölümüne girip, ödeme yaptığınız bankayı seçerek, ödediğiniz tutarı girin ve "ödeme bildir" butonuna basın. Ardından gelen ekranda ödeme bilgilerinizi eksiksiz girip, açıklama kısmına telefon numaranızı yazın.

Daha önce yüklediğim bakiyeleri görebilir miyim?

Avatarınıza tıkladıktan sonra "Kontrol Merkezine" girin. Sol en alt kısımda bulunan "Bakiye Hareketleri" butonuna tıkladıktan sonra daha önce yaptığınız tüm ödemeleri görebilirsiniz. Ödemeler tarihe göre sıralanmıştır.

Daha önce yüklediğim bakiyeleri görebilir miyim?

Sitedeki bakiyemi nasıl kartıma çekerim?

Sitemizden para çekebilmek için kimlik onayı yapmanız zorunludur. Onayın ardından sitemize kaydettiğiniz banka hesabı & kredi kartınıza, ininal veya papara hesabınıza 7/24 paranızı talep edebilirsiniz. Ödemeler mesai saatleri içerisinde onaylandıktan sonra hesabınıza geçer.

Avatarınıza tıkladıktan sonra "Para Çek" bölümüne girin. Banka, ininal veya papara hesabınıza istediğiniz tutarda çekim yapın. Bu sayfadan geçmiş çekim taleplerinizi de görebilirsiniz.

Sitedeki bakiyemi nasıl kartıma çekerim?

İninal Kart Barkod Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Aşağıda belirtilen örnek resimde "3546895018784" numarası sizin barkod numaranızdır. Bu barkod numarasına gönderim yapmayın, kendi kartınızda yazan barkod numarasını ekleyin.

İninal Kart Barkod Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Bakiye Kuponu Nedir? Nasıl Bozdururum?

Bakiye Kuponu oluşturma:

1. Aşama: Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra avatarınıza tıklayın.

2. Aşama: Kontrol merkezine tıklayın.

3. Aşama: Sol alt kısımdan Bakiye Kuponu butonuna tıklayın

4. Aşama: Bakiye kuponu hediye etmek istediğiniz kullanıcının mail adresini ve kuponun değerini girin.

Bakiye Kuponu oluşturma işlemi bu kadar. Bundan sonraki kısımda alıcı gözünden anlatılacak

Bakiye kuponu Bozdurma:

Eğer size bir bakiye kuponu hediye edilirse bildirim olarak kod size yollanacak.

Ardından Bakiye Yükle kısmında en altta bulunan bakiye kuponuna tıklayın. Gelen ekrandaki kodu bozdurarak bakiye kuponunuzu bakiyenize yansıtın.


Hesabıma nasıl bakiye yüklerim ?

Sağ üstten profilinize tıklayın ve okla gösterilen alandaki "Bakiye Yükle" bölümüne girin. Sol taraftaki ödeme yöntemlerinden kendinize uygun olanı seçin ve ödeme işleminizi başlatın. İtempazar'da tüm ödeme işlemleri için 3D secure güvenli ödeme sistemi kullanılır.

Hesabıma nasıl bakiye yüklerim ?

Taksitle Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Öncelikle taksitle bakiye yükleme işlemi yalnızca kredi kartıyla yüklenen bakiyeler için geçerli, Bakiye Yükle sayfasından aşağıda belirtildiği gibi "Kredi & Banka Kartı" seçeneğiyle bakiye yükleme sayfası açılır.

Taksitle Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

GPAY Sayfasına yönlendirildikten sonra telefonunuza gelen SMS kodunu giriyorsunuz, daha sonra kredi kartı için taksit seçenekleri çıkıyor.

Taksitle Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Ödeme Yöntemleriniz Nelerdir?

Aşağıda bulunan kredi kartı, papara, ininal, mobil ödeme, havale & eft, GPay Cüzdan seçenekleri ile sitemize 7/24 ödeme yapabilirsiniz. Ödeme sağlayıcımız GPay ilk bakiye yükleme işleminizde sizi arayarak doğrulama isteyebilir. Bu tamamen güvenlik açısındandır. Yaptığınız ödemeler en geç 30 dakika içinde hesabınıza geçer. Sorun yaşamanız halinde 0850 532 76 50 Gpay çağrı merkezinden ödeme sağlayıcımız ile iletişime geçebilirsiniz.


Ödeme Yöntemleriniz Nelerdir?

Havale & EFT Bakiye Yükleme ve Ödeme Bildirimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu linkten bakiye yükleme sayfasına gidiniz.

Soldaki sekmelerden "Havale & EFT" bölümüne giriniz.

Havale veya EFT yapmak istediğiniz bankanın üzerine tıklayın.

Açılan penceredeki IBAN ve alıcı adına ait bilgileri kopyalayın. Ödemenizi bu hesap bilgilerine gönderin. İşlem açıklamasına ad, soy ad ve telefon numaranızı girin.

Havale & EFT Bakiye Yükleme ve Ödeme Bildirimi Nasıl Yapılır?

Havale & EFT Bakiye Yükleme ve Ödeme Bildirimi Nasıl Yapılır?

 • ÖDEMEYİ YAPTIKTAN SONRA "Havale & EFT yaptığınız tutar" yazan bölüme yaptığınız ödemenin tutarını yazın, ardından "Ödeme bildir" butonuna tıklayın.

Havale & EFT Bakiye Yükleme ve Ödeme Bildirimi Nasıl Yapılır?

 • Ardından GPay ortak ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradaki telefon numaranızı, yatırma tarihinizi, saatini ve işlem açıklamasını doldurun ve aşağıdaki onayla butonuna tıklayın.

Havale & EFT Bakiye Yükleme ve Ödeme Bildirimi Nasıl Yapılır?

 • Bu işlemi yaptıktan sonra ödeme sağlayıcısı operatörleri işleminizi 10 dakika içerisinde kontrol edecek ve onaylayacak. Onay sonrası bakiyeniz üyeliğine otomatik olarak işler. Not: Onay süresinde ödeme sağlayıcımız telefon yoluyla size ulaşarak onay talep edebilir.
 • 100₺ bir ödeme yaptığınızda bakiyenize 99₺ eklenecektir. Bunun sebebi ödeme sağlayıcısı aracı şirketin aldığı komisyondur.
 • Ödeme yapmadan önce kesinlikle bakiyenize eklemek istediğiniz tutar için kaç ₺ göndermeniz gerektiğini kontrol ediniz.
Ürünün parası kartımdan çekildi ama sitedeki hesap bakiyeme yansımadı, neden?

Kredi kartı ödemelerinizde Sanal POS hizmeti kullanmakta olduğumuz aracı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Kullanılan bu aracı firmalar ile sitemiz arasında bağlantı problemleri veya yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilir. Eğer ödemeniz 30 dakika veya daha uzun bir süre bekleme durumunda kaldı ise lütfen işlemin kontrolü için canlı destek hattımızdan bizimle iletişime geçiniz.

Mobil Ödeme Yapabilir Miyim?

İtemPazar'da mobil ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bakiye Yükleme sayfasından yükleme yapabilirsiniz.

Mobil Ödeme Yapabilir Miyim?

Genel Bilgiler

İtemPazar hesap, skin, item satar mı?

İtemPazar.com ekibi olarak item, hesap, skin satışımız yoktur. Sitemizde oyuncular arası güven köprüsü oluşturarak alışveriş yapılmasını sağlamaktayız. Sitemiz üzerinden oyun ve E-pin kodları satılmaktadır.

İtemPazar hesap, skin, item satar mı?

Ne kadar komisyon alıyorsunuz?

İlan satışı kesintileri ne kadar?

Sitemizde gerçekleşen tüm 15₺ ve üzeri İlan satışlarından %7 yazılım hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır. 15₺ ve altı işlemlerde 1₺ yazılım hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır. Banka ve İninal para çekim taleplerinden 3 TL, Papara ile yapılan çekimlerden %5 kesinti yapılmaktadır. Bu kesintiler ödeme sağlayıcısı tarafından alınmaktadır.

Ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Mesai saatleriniz nedir ?

Canlı Destek

Haftanın 7 günü saat 10.00 ile 00.00 arası canlı desteğimiz hizmetinizdedir.

Destek Talebi

Destek taleplerine 24-48 saat aralığında kesin olarak cevap verilmektedir.

E-posta

Aşağıda bulunan mail adresimize gönderdiğiniz e-postalara 3 gün içerisinde yanıt verilmektedir.

[email protected]

Güvenlik

Hesabıma Birinin Girdiğini Düşünüyorum Nereden Görebilirim?

Bu çok düşük bir olasılık fakat maalesef mümkün. Eğer böyle bir durum olursa takibini yapabilmeniz adına "Erişim Kayıtlarım" adında bir sistem geliştirdik. Bu sistem sayesinde hesabınıza giriş yaptığınız ip, internet sağlayıcısı ve şehir gibi bilgilerin takibini yapabilmeniz mümkün. Tabii ki bunlara hiç gerek kalmaması için kesinlikle önerimiz mail ve sms güvenliğini aktif etmeniz.

Üye girişi yaptıktan sonra avatarınıza tıklayın ardından kontrol merkezi butonuna tıklayın.

Hesabıma Birinin Girdiğini Düşünüyorum Nereden Görebilirim?

Açılan panelden sol alt kısımda kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen "Erişim Kayıtlarım" butonuna tıklayın ve Erişim kayıtlarınızı inceleyin.

Hesabıma Birinin Girdiğini Düşünüyorum Nereden Görebilirim?

Hesap İşlemleri

Banka Hesabımı Üyeliğime Nasıl Eklerim?

İtempazar'da ilan satarak kazandığınız parayı çekebilmek için siteye banka hesabınızı kaydetmeniz gerekir. Hesap kaydetmeden önce kimlik onayı yapmanız zorunludur. Yalnızca kendi adınıza kayıtlı banka, ininal, papara hesabını üyeliğinize ekleyebilirsiniz.

Avatarınıza tıkladıktan sonra "Kontrol Merkezine" Girin. Ardından sol alt kısımdan "Banka Hesapları" butonuna tıklayın. Sağ üst kısımdan "banka hesabı ekle" butonuna tıkladıktan sonra bilgileri doldurarak banka hesabınızı yönetici onayına gönderiniz. Banka hesaplarınız mesai saatlerinde 1 saat içerisinde onaylanmaktadır.

Banka Hesabımı Üyeliğime Nasıl Eklerim?

Nasıl Destek Talebi Oluştururum?

Avatarınıza tıkladıktan sonra "Destek Sistemi" butonuna tıklayın ve aşağıdan "Yeni Talep Oluştur" diyerek destek talebi oluşturun. Taleplerinize maksimum 48 saat içerisinde dönüş yapılmaktadır.

Nasıl Destek Talebi Oluştururum?

Avatarımı (Profil Fotoğrafı) ve Kapak Fotoğrafımı Nasıl Değiştiririm?

Avatarınıza tıkladıktan sonra açılır menüden "Kontrol Merkezi'ne" girin.

Ardından "Avatar" veya "Kapak Fotoğrafı" kısmından sizin için sunduğumuz birbirinden güzel görsellerden size uygun olanı seçin.

Avatarımı (Profil Fotoğrafı) ve Kapak Fotoğrafımı Nasıl Değiştiririm?

Kullanıcı Seviyesi Nedir? Nasıl Seviye Atlarım?

İtempazar'da bulunduğunuz süre boyunca yaptığınız işlemlerden EXP kazanırsınız. Seviyenizi aşağıdaki resimde gösterdiğimiz profil sayfasından takip edebilirsiniz. Sitemizde yapılacak çekilişlerde, sürpriz etkinliklerde seviyesi yüksek kullanıcılarımız daha avantajlı olacak.

Hangi işlemleri yaparak ne kadar EXP kazanabileceğiniz aşağıda listelenmiştir.

 • Siteye kaydolduktan sonra 30 Exp kazanırsınız.
 • Mail adresinizi doğruladığınızda 45 Exp kazanırsınız.
 • Telefon numaranızı doğruladığınızda 45 Exp kazanırsınız.
 • Kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra 45 Exp kazanırsınız.
 • Sitemizden her ürün satın alışınızda (epin) 35 Exp kazanırsınız.
 • Siteden ürün (epin) Satın aldıktan sonra değerlendirme yapınca 20 Exp kazanırsınız.
 • İlk profil resmi yüklediğinizde 45 Exp kazanırsınız.
 • İlk bakiye yükleme işleminizde 90 Exp kazanırsınız.
 • Her bakiye yükleme işleminizde 10 Exp kazanırsınız.
 • Profilinizdeki hakkında kısmını doldurduğunuzda 45 Exp kazanırsınız.
 • Sms güvenliğini aktif ederek 20 Exp kazanırsınız.
 • Sitemize banka hesabınızı kayıt ederseniz 15 Exp kazanırsınız.
 • Her vitrin ilanı satın aldığınızda 30 Exp kazanırsınız.
 • İlk bakiye transferi işleminizde 10 Exp kazanırsınız.
 • Her ilan satışı yaptığınızda 15 Exp kazanırsınız.
 • Her ilan oluşturduğunuzda 15 Exp kazanırsınız.
 • Her öne çıkarılan ilan satın aldığınızda 20 Exp kazanırsınız.
Satıcı Değerlendirmesi Nedir?

İtempazar yönetimi olarak her zaman alışverişlerin %100 güvenli olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Satıcı değerlendirmesi sistemi ile alışveriş yapacağınız üyelerin daha önceki alışverişlerinde güvenilir olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı oluyoruz. Aşağıda bulunan fotoğrafta gördüğünüz üzere değerlendirme için 4 kriter bulunmakta. Bu değerler ne kadar yüksekse kullanıcı o kadar güvenilirdir. Ayrıca puan verdikten sonra üye hakkında yapılan yorumları da okuyarak alışveriş yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Satıcı Değerlendirmesi Nedir?

Güvenilir Hesap Yükseltmesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Güvenilir hesap yükseltmesi nedir?

İtemPazar yönetimi olarak en büyük önceliğimiz alışverişlerinizin güvenilir bir ortamda gerçekleşmesidir. Bu güvenli alışveriş alt yapısında olası dolandırıcılık işlemlerini engelleyebilmek için ilk defa yüksek tutarlı ilan satışı yapan kullanıcılarımıza kimlik onayını zorunlu tutmaktayız, Güvenilir hesap yükseltmesi yapmayan kullanıcılar site içerisinde bakiyesini harcayamazlar, yalnızca BANKA hesabına çekim talebi oluşturabilirler.

Kimlik onayı yapmayan kullanıcılar için kısıtlamalar neler?

 • İlan satın almak.
 • Ürün satın almak.
 • Bakiye kuponu oluşturmak.
 • Doping hizmeti satın almak.
 • SMS gönderimi yapmak.

Güvenilir hesap yükseltmesi nasıl yapılır?

Bu linkten detaylı bilgiye ulaşabilir ve hesabınızı güvenilir hesap statüsüne yükseltebilirsiniz.

Güvenilir Hesap Yükseltmesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kimlik bilgilerinizin talep edilmesinin tek amacı alışveriş platformumuzu daha güvenli bir hale getirmektir. Sisteme yüklediğiniz bilgiler 256 bit ssl ile şifrelenmekte ve saklanmaktadır. Bilgileriniz hiçbir şekilde 3. şahıs veya firmalarla paylaşılmamaktadır. İtemPazar.com Bu bilgileri sadece olası bir adli süreç durumunda T.C. Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarla paylaşabilecektir. Bunun haricinde bir veri paylaşımı, ticari amaç güdülmemektedir.

Neden kimlik bilgilerimi veriyorum ? Fatura kesiyor musunuz ?

ALFATEK Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti. olarak kurumsal faaliyet göstermemiz sebebiyle, kullanıcıların satın aldığı ürünlerin faturalandırılması yasal olarak yapılmak zorundadır. 

Sitemizde istenilen bilgiler, tamamen işlem güvenliği ve faturalandırma için talep edilmektedir.  

Aşağıda gösterilen görselde anlatıldığı gibi site üzerinden "satıcısı İTEMPAZAR olan ürünler" için fatura kesmek ile yükümlüyüz, bu faturalar bilgileriniz kayıtlı ise her ayın ilk 10 günü otomatik olarak kesilir ve incelenebilir.

Satıcılar tarafından açılan ilanlar üzerinden yapılan alışverişlerde faturayı satıcı kesmek durumundadır, biz ilan sahibine kendisinden kazandığımız komisyon kadar fatura kesmek ile yükümlüyüz.

Neden kimlik bilgilerimi veriyorum ? Fatura kesiyor musunuz ?

Gizlilik sözleşmesinde ve Aydınlatma Metni'nde de belirttiğimiz üzere tüm kişisel bilgileriniz sistemde şifreli olarak saklı tutulmakta olup, paylaşımı söz konusu değildir. 

Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim ? Şifre, Mail

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra avatarınıza tıklayın.

Kontrol Merkezi'ne girip sol taraftan açılan menü üzerinden dilediğiniz bilgiyi değiştirebilirsiniz.Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim ? Şifre, Mail

Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim ? Şifre, Mail

Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim ? Şifre, Mail

İtempazar'a nasıl üye olurum?

Site açıldıktan sonra sağ üst kısımda bulunan, " Giriş / Kayıt / Hesabım" bölümüne tıklayarak en altta kalan "Hemen ücretsiz kaydol" butonuna tıklayarak, İtempazar'a ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Ya da bu linke tıklayarak hızlı şekilde kayıt sayfasına gidebilirsiniz.

İtempazar

Güvenilir Satıcı Nedir? Nasıl Olunur?

Kayıt işleminden sonra güvenilir hesap yükseltmesi yapan kullanıcılara Güvenilir Satıcı Rozeti verilmektedir. İlan alışverişi yaparken bu rozete sahip kişilerden alışveriş yapmaya özen gösteriniz. Bu rozete sahip satıcılarla sorun yaşama ihtimaliniz çok daha düşüktür.

Aşağıdaki linkten hesabınızı doğrulayarak güvenilir satıcı rozeti kazanabilirsiniz.

https://www.itempazar.com/guvenli-hesap-yukseltmesi

Neden kimlik bilgilerimi veriyorum ? Fatura kesiyor musunuz ?

Kurumsal olarak faaliyet göstermemiz sebebiyle, kullanıcıların satın aldığı ürünlerin faturalandırılması yasal olarak yapılmak zorundadır. 

Sitemizde istenilen bilgiler, tamamen işlem güvenliği ve faturalandırma için talep edilmektedir.  

Gizlilik sözleşmesinde de belirttiğimiz gibi tüm bilgileriniz sistemde saklı tutulmakta olup, 3. şahıslar veya firmalarla paylaşımı söz konusu değildir. 

Şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim?

Eğer hesabınıza bağlı olan şifrenizi unutursanız sağ üstte bulunan giriş yap butonuna tıklayın.

Şifremi unuttum butonuna tıklayın.

Gönderim yöntemini seçin, Email veya SMS seçebilirsiniz.

Email seçildiyse sitede kayıtlı olan mail adresinizi, SMS seçildiyse kayıtlı olan telefon numaranızı girin ve Şifremi Sıfırla butonuna tıklayın.

Gönderim yöntemine göre en kısa sürede yeni şifreniz iletilecek.

Kullanıcı adımı unuttum nasıl öğrenebilirim?

Kullanıcı adınızı unutursanız sağ üstte bulunan giriş yap butonuna tıklayın.

Kullanıcı adımı unuttum butonuna tıklayın.

Gönderme yöntemini seçin, mail adresiyle veya SMS ile talep edebilirsiniz.

Email seçilirse sitede kayıtlı olan mail adresiniziSMS seçilirse kayıtlı olan cep telefonu numaranızı giriniz.

Kullanıcı Adımı Gönder butonuna basıldığında yazılan bilgiler doğru ise tarafınıza en kısa sürede gönderim yapılır.

İlan İşlemleri

Teslimat Reddi Nasıl Yapılır

Eğer satıcınız size geçersiz bir kod, hesap adı, şifre veya oyun içi ürün teslim ettiyse teslimatı reddetme hakkınız bulunmaktadır. Satıcının teslim ettiği ürünün hatalı olduğuna dair video kaydı aldıktan sonra izlemeniz gereken adımlar aşağıda listelenmiştir; Not: (Videoları bandicam, OBS gibi kayıt programlarıyla çekebilirsiniz, video kanıt gönderilmeyen teslimat reddi incelenmemektedir)

Otomatik teslimat - Stoklu ilanlarda yapmanız gerekenler:

 • BİLDİRİMLERİM sayfasına girin.
 • Satıcının stoklarından otomatik olarak teslim edilen ürünün hatalı olduğuna dair video kaydı aldıktan sonra, aşağıda okla gösterilen "Üründe sorun yaşadım!" butonuna tıklayın.

Teslimat Reddi Nasıl Yapılır

 • Sonra açılan "Siparişi Rapor Et" penceresinde aşağıda kırmızı okla gösterilen butona tıklayınız.

Teslimat Reddi Nasıl Yapılır

 • Ardından son adım olarak çektiğiniz video kanıtı bu linkteki siteden upload edip, linkini aşağıda kırmızı tablo içerisindeki alana yapıştırın. Video kanıt olmadan inceleme kesinlikle sağlanamaz, eğer video kanıt göndermezseniz işleminiz sistem tarafından otomatik olarak iptale düşecektir. Bu yüzden mağduriyet yaşamamak için video kaydı almaya özen gösteriniz.

Teslimat Reddi Nasıl Yapılır

 • Aşağıdaki "Kanıtımın geçersiz olduğu taktirde ücretin satıcıya aktarılacağını anladım." butonuna tik koyduktan sonra "Siparişi Rapor Et" butonuna tıklayın.
 • Tüm işlem bu kadar! Gönderdiğiniz kanıtlar 24-48 saat aralığında site yöneticileri tarafından incelenecek ve haklı olan tarafa ücreti gönderilecektir, gönderim işlemi sonrasında her iki tarafa da bildirim gönderilmektedir.

Lütfen kanıt gönderdikten hemen sonra canlı desteğe bağlanarak meşguliyet oluşturmayınız, 24 saat sonucunda hiçbir işlem yapılmamışsa canlı desteğe başvurarak işlemin durumunu sorgulayabilirsiniz. Tüm üyelerimize sağlıklı günler dileriz.

Stoklu ilan nasıl eklenir?

Stoklu satış (otomatik teslimat) ilanı nasıl eklenir?

Stoklu ilan sistemi ile bilgisayar başında olmadan teslimat yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde daha az vakit harcayarak mağazanızı kolayca yönetebilirsiniz.

 • İlan ekle sayfasına girin.
 • Satış yapacağınız kategoriyi seçin.
 • Stoklu ürün seçeneğini işaretleyin başlık, açıklama, fiyat bilgisi ve görsel ekleyin.

Stoklu ilan nasıl eklenir?

Stok ve teslimat mesajı ekleme

 • Otomatik teslimat mesajı bölümünü dilediğiniz gibi doldurun.
 • Ardından stok eklemek için aşağıdaki tablolara teslimat bilgisini ekleyin, örneğin hesap satıyorsanız "id, şifre" etkinleştirme anahtarı satıyorsanız "XXXX-XXXX-XXX-XXX" veya linkle etkinleştirilebilen ürün satıyorsanız ürünün linkini ekleyin. "Yeni Stok Ekle" butonuna tıklayın. Her stok ekleme işleminizden sonra "Yeni Stok Ekle" butonuna tıklayarak ürünü stoklarınıza ekleyebilirsiniz.
 • Elinizdeki tüm stokları ekledikten sonra "Sonraki Adım" butonuna tıklamanız yeterlidir.

Stoklu ilan nasıl eklenir?

Toplu stok ekleme nasıl yapılır?

Eğer ürününüzün stok sayısı elle girilemeyecek kadar fazlaysa ürünlerinizi bir Metin Belgesine (TXT) ekleyin. Toplu stok ekleme sistemi ile tüm stoklarınızı .TXT dosyasından her satırda 1 kod olacak şekilde hızlıca ekleyebilirsiniz.

Her satırda bulunan kod 200 karakter aşmayacak şekilde olmalıdır. Bu kriterlere uymayan ve tekrar eden kodlar stok listesine eklenmeyecektir.

Aşağıdaki "Toplu Stok Ekle" butonuna tıkladıktan sonra .TXT dosyanızı yükleyebilirsiniz. Yükleme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kodlarınız stoklara otomatik olarak eklenir.

Stoklu ilan nasıl eklenir?

Stoklu ilan satış kuralları ve yasaklar

Aşağıda bulunan yasaklar listesini lütfen inceleyiniz, yasaklara uyulmaması durumunda hesabınız ceza alabilir.

Yasak listesi

Stok bölümüne ürünle alakalı olmayan yazılar eklemek.

Stok eklemek yerine "Ürünü hemen teslim edeceğim" şeklinde yazılar eklemek.

Aynı etkinleştirme kodunu birden fazla eklemek.

Yanıltıcı başlık kullanmak.

İlan açıklamasında yeterli bilgiye yer vermemek.

İlan oluşturma kuralları bölümünde izin verilmeyen kategorilerde ilan oluşturmak.

Aktif ilanlarıma ve sattığım ilanlarıma nereden ulaşabilirim ?

Bunun için 2 yöntem mevcut. İlk yöntem; Sitemizin sağ üst kısmından avatarınıza tıklayın. Açılan panelden ilanlarım'a tıklayarak aktif/pasif ilanlarınızı görebilirsiniz.Aktif ilanlarıma ve sattığım ilanlarıma nereden ulaşabilirim ?

İkinci yöntemde ise açılan panelden profilime girin.Aktif ilanlarıma ve sattığım ilanlarıma nereden ulaşabilirim ?

Buradan ilanlarınızı, başarımlarınızı ve takipçilerinizi görebilirsiniz.Aktif ilanlarıma ve sattığım ilanlarıma nereden ulaşabilirim ?

İlan siparişimin takibini nasıl yapabilirim?

Sitemize giriş yaptıktan aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen siparişlerim butonundan ilan siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

İlan siparişimin takibini nasıl yapabilirim?

İlan siparişimin takibini nasıl yapabilirim?

Liste Dışı İlan Nedir?

Liste dışı ilan alıcınız ile özel olarak anlaştığınız durumlarda, yalnızca ilanı oluşturan kişinin oluşturmuş olduğu linki paylaştığı kişilerce ilanın gözükebildiği bir sistemdir.

Liste dışı ilan oluşturmak için İlan Ekle sayfasında, aşağıdaki görselde de belirtilen "Liste Dışı İlan" butonuna basmanız ve ardından ilan bilgilerinizi girerek ilanınızı oluşturmanız yeterlidir.

Oluşan linkin sadece tarafınızca paylaştığınız kişilerin görebileceğini unutmayınız.

Oluşturmuş olduğunuz Liste Dışı İlanınız sitenin hiçbir yerinde yayınlanmaz. Sadece bağlantıya sahip olan kişilerce gözükebilir.

Liste Dışı İlan Nedir?

Doping sistemi nedir? İlanıma Nasıl Doping Uygularım?

Vitrin İlan Dopingi

Vitrin ilan en çok kullanılan ve en etkili dopingdir. İlanınız ana sayfada ve ilan kategorilerinde en üstte sergilenir ve siteye giren herkese gösterilir. Normal ilanlara göre %85 daha fazla görüntülenme alır ve hızlı satılır.

Öne Çıkarma Dopingi

Öne çıkarma dopingi sayesinde ilanınız, bulunduğu kategoride vitrin ilanların hemen altında renkli bir şekilde gözükür. Bu sayede normal ilanların hem üstünde hem de daha dikkat çekici olur.

İlan Pazarı Dopingi

İlan pazarı dopingi sayesinde ilanınız ilan pazarı sayfasında üst sıralarda listelenir. Bu sayede normal ilanlardan daha fazla görüntülenme alırsınız.

Nasıl Doping Satın Alınır?

İlan oluştururken veya sonradan ilanı düzenlerken doping satın alabilirsiniz. Aşağıda resimli anlatım mevcuttur.

Ayrıca doping süresi bitmeden tekrar doping satın alınabilir, olan doping süresine ekleme yapabilirsiniz.

Sitenin sağ en üstünde bulunan "İlan Ekle" alanına giriyoruz.Doping sistemi nedir? İlanıma Nasıl Doping Uygularım?

İlan kategorinizi ve detaylarını doldurduktan sonra 3. aşamada bulunan Doping alanından, vitrin ilan, sohbet veya öne çıkarılan ilan satın alabilirsiniz.

Doping sistemi nedir? İlanıma Nasıl Doping Uygularım?

Nasıl ilan alırım?

Güvenilir şekilde ilan satın alabilmek için doğru adres itePazar.com

İtemPazar oyuncu pazarındaki on binlerce ilan arasından favorinizi seçin ve güvenilir şekilde satın alın. Tüm bakiye yükleme işlemleriniz GPay tarafından 3D SECURE ve birçok özel güvenlik sistemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Güvenle bakiye yükledikten sonra sorunsuz alışveriş sistemimizi kullanarak ilan satın alın.

Üye olmak ve ilan satın alabilmek için uygulamanız gereken bazı adımlar şöyledir;

1.Adım: Sağ üst bölümde bulunan "Giriş yap veya üye ol" butonuna tıkladıktan sonra en altta bulunan "Hemen ücretsiz kaydol" alanına girerek üye olun.Nasıl ilan alırım?

2.Adım: Okla gösterilen alandan tüm oyunların bulunduğu listeye girebilir, dilediğiniz oyuna ait ürünü satın alabilirsiniz. Veya kırmızı alan içerisindeki kategorilere girerek en beğendiğiniz ilanı seçin.

Nasıl ilan alırım?

Nasıl ilan alırım?

3. Adım: Örneğin bu ilanı beğendiğinizi varsayalım. Kırmızı olarak işaretlenen alandan satıcıya mesaj göndererek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer ürün beklentilerinizi karşılıyorsa bu linkten bakiye yükleyebilirsiniz. Bakiye yükledikten sonra alt bölümde okla gösterilen "satın al" butonuna basarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Nasıl ilan alırım?

Bu adımdan sonra satıcıya SMS, e-mail ve site içi bildirim gönderilir. Satıcı bizim bildirimlerimizi gördükten sonra siteye bağlanıp size chat üzerinden dönüş yapacaktır. Satın aldığınız ürünü eksiksiz olarak teslim aldıktan sonra işleme onay verebilirsiniz. Siz onay vermediğiniz sürece para kesinlikle satıcıya aktarılmaz ve ücretiniz güvenli havuz hesabında bekletilir.

Dipnot; 24 saat içerisinde onay veya red işlemi yapmazsanız sistem alışverişi otomatik olarak onaylamaktadır. Bu sebepten dolayı 24 saat dolmadan önce işlem yapmayı unutmayınız.

İlanımı Nasıl Yukarı Taşıyabilirim?

İlanımı Nasıl Yukarı Taşıyabilirim?

Sağ üstten avatarınıza tıklayın ve ilanlarım sayfasına geçiş yapın.

İlanımı Nasıl Yukarı Taşıyabilirim?

Daha sonra ilanınızın altında bulunan mavi butona tıklayıp ilanınızı yukarı taşıyabilirsiniz.

İlanımı Nasıl Yukarı Taşıyabilirim?

Sıkça Sorulan Sorular

S: İlanımı oluşturdum fakat yukarı çıkarmak istediğimde hata veriyor.

C: İlanı yeni oluşturduğunuz için zaten üst sıralarda listeleniyor dolayısıyla yukarı çıkarmanıza gerek yok.

S: İlanımı yukarı çıkardım hala alt sıralarda listeleniyor.

C: İlanı yukarı çıkarma işlemi doping satın alan kullanıcıların önüne çıkarmaz, ilanınızda anasayfa vitrini + öne çıkarma varsa 1. öncelik, öne çıkarma veya vitrin varsa 2. öncelik, bu iki doping yoksa 3. öncelik olarak sıralanır.

İlan alışveriş sistemi nasıl işliyor?

İtemPazar alıcı ile satıcı arasında bir güven köprüsü oluşturulur ve ticaretin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır. Sistem tamamen otomatik işlemektedir. Canlı destek aracılığıyla işlem yapılmamaktadır. 

Eğer satıcı veya alıcı site dışı platformlardan görüşmek isterse (skype, whatsapp, instagram, discord) durumu hemen canlı desteğe bildiriniz. Sitemizin mesajlaşma sistemi üzerinden yapılmayan işlemlerde hiçbir şekilde destek sağlanmamaktadır.

Sistem nasıl çalışır?

 1. Alıcı beğendiği ilanı üyeliğine bakiye yükleyerek satın alır. Alıcı bakiye yükledikten sonra ilanı satın alır, satıcıya teslimatı gerçekleştirmesi için sms ve email gönderilir. Alıcının ödediği ücret İtempazar Güvenli Havuz Hesabında bekletilir.
 2. Satıcı siteye bağlanır ve "siparişlerim" sayfasına girdikten sonra "Sattığım İlanlar" butonuna tıklayıp, sattığı ürünün teslime hazır olduğunu işaretler. Bu aşamada alıcıya siteye bağlanması için sms ve email gönderilir.
 3. Teslimatı yaparken video kaydı almak ZORUNLUDUR. Eğer hesap satışı yapılıyorsa mesajlaşma sistemi üzerinden hesap id, şifre ve mail bilgisini teslim eder. Teslimatı yaptıktan sonra "siparişlerim" sayfasına girerek ürünü teslim ettim seçeneğini işaretler.
 4. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra "siparişlerim" sayfasına girerek, ürünü teslim aldım seçeneğini işaretlediğinde ücret satıcıya aktarılır. Alıcının teslimat onayını gerçekleştirmesi için 24 saati vardır, eğer 24 saat içerisinde onaylamazsa işlem otomatik olarak onaylanır ve para satıcıya aktarılır.
 5. Eğer alıcı "ürünü teslim almadım" seçeneğini işaretlerse satıcıdan kanıt olarak video kaydı istenir. Satıcının teslimatı yaptığı tespit edilirse alıcı siteden yasaklanır.

Sorunsuz bir alışveriş deneyimi için lütfen okuyunuz!

 1. Lütfen sistem tarafından mesaj ve bildirim gelene kadar kimseye ürünü teslim etmeyin. Aksi taktirde İtempazar olarak size yardımcı olamayız.
 2. Kendini yetkili olarak tanıtan kişilere hesap bilgisi teslim etmeyiniz.
 3. Yaptığınız hatalı teslimat durumunda www.itempazar.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
 4. Alıcı ile sadece sitemiz üzerinden mesajlaşın. Whatsapp, Facebook, Discord, İnstagram veya oyun içerisinden konuşarak yaptığınız işlemlerde size destek sağlanamaz. Site üzerinden yapılan konuşmalar için destek sağlayabiliyoruz.
 5. Hesap alışverişlerinizde şifreyi değiştirmeden ve mail adresini tamamen üzerinize almadan hesabı teslim aldığınızı onaylamayın. Tüm bilgilerin tamamen sizde olduğundan emin olduktan sonra onay işlemini yapabilirsiniz.
 6. İtempazar sadece hesap alışverişi aşamasında sizi korumakla yükümlüdür. Hesap alışverişi gerçekleştikten sonra çıkacak sorunlardan İtempazar sorumlu tutulamaz. Alışverişten sonraki süreç tamamen alıcı ile satıcı arasındadır.

Bu adımları uyguladığınız taktirde paranız %100 İtemPazar güvencesindedir. Yaşadığınız her türlü sorun veya aklınızdaki sorular için sitemizin canlı desteğine bağlanabilirsiniz. İyi alışverişler dileriz.

İtemPazar Güvenli Ticaret Sistemi

İtemPazar alıcı ile satıcı arasında bir güven köprüsü oluşturulur ve ticaretin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır. Sistem tamamen otomatik işlemektedir. Canlı destek aracılığıyla işlem yapılmamaktadır. 

Eğer satıcı veya alıcı site dışı platformlardan görüşmek isterse (skype, whatsapp, instagram, discord) durumu hemen canlı desteğe bildiriniz. Sitemizin mesajlaşma sistemi üzerinden yapılmayan işlemlerde hiçbir şekilde destek sağlanmamaktadır.

Sistem nasıl çalışır?

 1. Alıcı beğendiği ilanı üyeliğine bakiye yükleyerek satın alır. Alıcı bakiye yükledikten sonra ilanı satın alır, satıcıya teslimatı gerçekleştirmesi için sms ve email gönderilir. Alıcının ödediği ücret İtempazar Güvenli Havuz Hesabında bekletilir.
 2. Satıcı siteye bağlanır ve "siparişlerim" sayfasına girdikten sonra "Sattığım İlanlar" butonuna tıklayıp, sattığı ürünün teslime hazır olduğunu işaretler. Bu aşamada alıcıya siteye bağlanması için sms ve email gönderilir.
 3. Teslimatı yaparken video kaydı almak ZORUNLUDUR. Eğer hesap satışı yapılıyorsa mesajlaşma sistemi üzerinden hesap id, şifre ve mail bilgisini teslim eder. Teslimatı yaptıktan sonra "siparişlerim" sayfasına girerek ürünü teslim ettim seçeneğini işaretler.
 4. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra "siparişlerim" sayfasına girerek, ürünü teslim aldım seçeneğini işaretlediğinde ücret satıcıya aktarılır. Alıcının teslimat onayını gerçekleştirmesi için 24 saati vardır, eğer 24 saat içerisinde onaylamazsa işlem otomatik olarak onaylanır ve para satıcıya aktarılır.
 5. Eğer alıcı "ürünü teslim almadım" seçeneğini işaretlerse satıcıdan kanıt olarak video kaydı istenir. Satıcının teslimatı yaptığı tespit edilirse alıcı siteden yasaklanır.

Sorunsuz bir alışveriş deneyimi için lütfen okuyunuz!

 1. Lütfen sistem tarafından mesaj ve bildirim gelene kadar kimseye ürünü teslim etmeyin. Aksi taktirde İtempazar olarak size yardımcı olamayız.
 2. Kendini yetkili olarak tanıtan kişilere hesap bilgisi teslim etmeyiniz.
 3. Yaptığınız hatalı teslimat durumunda www.itempazar.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
 4. Alıcı ile sadece sitemiz üzerinden mesajlaşın. Whatsapp, Facebook, Discord, İnstagram veya oyun içerisinden konuşarak yaptığınız işlemlerde size destek sağlanamaz. Site üzerinden yapılan konuşmalar için destek sağlayabiliyoruz.
 5. Hesap alışverişlerinizde şifreyi değiştirmeden ve mail adresini tamamen üzerinize almadan hesabı teslim aldığınızı onaylamayın. Tüm bilgilerin tamamen sizde olduğundan emin olduktan sonra onay işlemini yapabilirsiniz.
 6. İtempazar sadece hesap alışverişi aşamasında sizi korumakla yükümlüdür. Hesap alışverişi gerçekleştikten sonra çıkacak sorunlardan İtempazar sorumlu tutulamaz. Alışverişten sonraki süreç tamamen alıcı ile satıcı arasındadır.

Bu adımları uyguladığınız taktirde paranız %100 İtemPazar güvencesindedir. Yaşadığınız her türlü sorun veya aklınızdaki sorular için sitemizin canlı desteğine bağlanabilirsiniz. İyi alışverişler dileriz.

İlanımı nasıl düzenlerim?

Avatarınıza tıkladıktan sonra "İlanlarım" bölümüne girin ve aşağıda okla gösterilen "İlanı düzenle" butonuna tıklayın.

İlanımı nasıl düzenlerim?

İlanımı nasıl yayından kaldırırım veya tekrar yayına alırım?

İlanınızı yayından kaldırmak için:

Avatarınıza tıklayıp açılır menüden "İlanlarım" bölümüne girin. Ardından okla gösterilen alandaki butona basıp ilanınızı pasif duruma getirin. Pasif duruma getirilen ilanlar sonradan tekrar yayına alınabilir.

İlanımı nasıl yayından kaldırırım veya tekrar yayına alırım?

Tekrardan yayına almak için

Yapmanız gereken şey çok basit. Aşağıda bölümde gözüken pasif ilanlarım kısmından, ilanı düzenle yazan butonun hemen yanındaki butona tıklamak. Bu işlemin ardından ilanınız tekrardan yayına alınacaktır. Stoklu ilanlar için ilanı düzenle butonuna basıp tekrar yayına alabilirsiniz.

İlanımı nasıl yayından kaldırırım veya tekrar yayına alırım?

Nasıl ilan satarım?

İtemPazar oyuncu pazarında ilan satışı yapmak

İtemPazar.com oyuncu pazarında hesap, item, gold, skin satışlarınızı düşük komisyonlarla gerçekleştirebilirsiniz. Satıştan kazandığınız bakiyeyi banka, ininal veya papara hesabınıza çekerek sanal bir ürünü gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. Aşağıda satış için yapmanız gerekenler adım adım anlatılacak.

1. Adım: Üye girişi yaptıktan sonra sağ en üstte bulunan "İlan ekle" butonuna tıklayın. Kategori seçimi yaptıktan sonra ilan başlığı, resim, açıklama, fiyat ve teslimat süresi gibi bilgileri doldurun. 3. Aşamada dilerseniz vitrin ilan veya öne çıkarılan ilan satın alarak satış süresini hızlandırın, ve son adım olarak sözleşmeyi kabul ettikten sonra ilanınız yayınca olacak.

Nasıl ilan satarım?

Nasıl ilan satarım?

Nasıl ilan satarım?

Nasıl ilan satarım?

Nasıl ilan satarım?

2.Adım: Size mesaj gönderen alıcılarınıza dönüş yaparak ürününüz hakkında doğru bilgiyi şeffaf şekilde iletin. Gelen mesajlarınızı bu linkten takip edebilirsiniz. Alıcıyla anlaşma sağlarsanız ilanınızı satın alacaktır. Bu işlemden sonra eğer ürününüz stoklu ilansa alıcıya otomatik olarak teslim edilecek. Eğer otomatik teslimat değilse bu linkten bildirimlerinize girip, ürün teslime hazır bildirimi göndermeniz gerekecek. Bu bildirimi yolladığınızda alıcınıza hazır olduğunuza dair sms ve e-mail gönderiliyor.

3.Adım: Alıcıya ürünü mesajlar üzerinden eksiksiz olarak ilettiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu aşamada bir video kaydı almanız zorunludur, çünkü eğer alıcı işlemi reddederse video kanıt olmadan işlem yapılamayacaktır.

4.Adım: Ürünü eksiksiz olarak teslim ettikten sonra tekrar mesajlarım sayfasına girerek "Ürünü teslim ettim" butonuna tıklamanız gerekecek. Bu işlemin ardından yine alıcınıza SMS ve e-mail gönderilecek. Teslimatı yaptığınızı bildirdikten sonra alıcının onay vermek için 24 saat süresi olacak. Bu süre içerisinde ilk 1 saat içerisinde de onaylayabilir, son dakika da onaylayabilir. Onayın gelmesinin hemen ardından bakiyeniz size yansıyacaktır. Eğer alıcı 24 saat içerisinde hiçbir işlem yapmazsa alışveriş sistem tarafından onaylanır ve bakiyeniz yine size ulaştırılır.

Satış yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

Alıcınızla yalnızca İtemPazar mesajlaşma sisteminden görüşmeniz gerekmektedir. Sohbet içerisinde telefon numarası, Discord ve diğer sosyal medya hesaplarınızı paylaşmak yasaktır. İşlem güvenliği açısından tüm sohbetin sitemiz üzerinde kayıt altına alınması gerekir.

Lütfen ALFATEK tarafından SMS gelmediği sürece ürünü teslim etmeyin. Kötü niyetli kişilerden korunabilmek adına alışveriş işlemi hakkında şüpheniz bulunuyorsa canlı destek üzerinden bize ulaşın.

Sipariş İşlemleri

İade var mı?

Kullanıcı sözleşmesinde de belirttiğimiz gibi 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'unda yer aldığı üzere 

orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarara uğramış ürünler ile tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir oyun, yazılım, teslimatı dijital ortamda yapılan ürünler ve programların iadesi kabul edilmemektedir. Gönderimi sağlanan dijital kodlar tek kullanımlık olması sebebiyle kodun (ürünün) kullanıcı tarafından görülmesi bile kullanılmış veya hasarlı sayılmaktadır. Bu nedenle dijital kodlarda değişim veya iade bulunmamaktadır.

İlan alışverişlerinde alıcı onay verdikten sonra iptal işlemi kesinlikle olmaz. Alıcı ürünü onaylamadan önce eline geçtiğinden kesinlikle emin olmalıdır.