Blog Hakkımızda Güvenilirlik İletişim Yardım Merkezi
Genshin Impact Türkçe Oldu

Genshin Impact Türkçe Oldu

2020 tarihinde çıkan yeni nesil MMORPG oyunu Genshin Impact Türkçe oldu. Gelin hep birlikte oyunun nasıl olduğunu inceleyelim.

Genshin Impact, miHoYo oyun geliştirici tarafından geliştirilen 2020 yapımı bir MMORPG oyunudur. Genshin Impact, 28 Eylül 2020 tarihinde tarihinde Android, IOS, Microsoft Windows ile PlayStation 4 platformlarına sürülmüş olup ve daha sonra 28 Nisan 2021 tarihinde PlayStation 5 için de piyasa sürüldü.

Oyun, anime tarzı bir açık dünya ortamında geçiyor ve aksiyona dayalı bir savaş sistemine sahiptir..

Oyun 28 Eylül 2020 tarihinde çıkmasına rağmen 07 Aralık 2022 tarihinde Türkçe Dil Desteği getirilip Türk oyuncuların beğenisine sunuldu.

Genshin Impact Türkçe Oldu

Genshin Impact Oyununun Hikayesi

Genshin Impact, her biri farklı bir unsura bağlı ve farklı bir tanrı tarafından yönetilen yedi ayrı ulusa ev sahipliği yapan Teyvat'ın fantastik dünyasında geçmektedir. Hikâye, Teyvat'ta ayrılmadan önce ikiz kardeşleriyle sayısız dünyayı dolaşan Gezgin'i takip etmektedir. Gezgin, yoldaşları Paimon ile kayıp kardeşlerini aramak için seyahat ederken, bu sırada Teyvat'ın milletlerinin işlerine karışır.

Genshin Impact Türkçe Oldu

Oyuna başladığınızda yapmanız gerekenler

Oyuna başladığınızdan itibaren ilk yapmanız gereken şeyler temel tanıtım görevlerini tamamlamaktır. Bu sürede sadece yakınlardaki bölgeleri keşfetmeli ve görevlerin olduğu bölgelerden uzaklaşmamalısınız. (Merak etmeyin, başlangıç görevleri çok uzun sürmüyor.)

Görevler için gittiğiniz yerlerde önünüze çıkan ‘’bu ne’’ dediğiniz her parlak eşyayı toplayarak yolunuza devam etmelisiniz.  

Başlangıç görevleriniz seviyeniz 8 olana kadar devam eder. Görev dışı haritada dolaşarak karşınıza çıkan canavarları keserek veya gizli sandıkları bulup daha hızlı seviyede atlayabilirsiniz.

8.seviyeye ulaştığınızda bir sonraki hikaye göreviniz 10. seviyede açılıyor. Bu nedenle oyunun içerisinde oldukça gezmek için vaktiniz bulunacaktır.

Oyun içerisinde 4 farklı karakteri anlık olarak değiştirebilirsiniz. Dünya üzerinde dolaşırken bu karakterleri kombinasyonlu bir şekilde kullanmanız durumunda canavarlara combo yapabilir ve daha hızlı seviye atlayabilirsiniz.

Karakterlerinizi güçlendirmeyi unutmayın. Oyun içerisinde bulunan her karakterin yeteneği farklı olsa da temelde 7 adet element bulunmaktadır ve her karakter bu elementlerden birisine sahip olur.

Bu elemenler;

Pyro

Anemo

Cryo

Hydro

Electro

Geo

Dendro

Genshin Impact Türkçe Oldu

Her biri özellik farklı olsa da birleştirilmesi durumunda oldukça güçlü etki yaratabilirsiniz. Örnek olarak yağmur yağan bir yerde siz dahil bütün kişiler ıslanır ve buz yeteneklerine sahip birisi iseniz o kişileri dondurabilme gibi bir yeteneğiniz ortaya çıkar. 

Genshin Impact Türkçe Oldu

Oyun içerisinde Dileklerinizi (Wish) kullanmayı unutmayın, F3 tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan sayfada dileklerinizi kullanabilir ve kendinize daha iyi karakter veya silah çıkartabilirsiniz. Her 10’lu bir şekilde dilek kullanmanız durumunda oyun sizlere minimum 4 veya daha fazla yıldızlı eşya veya karakter garantisi vermektedir. 

Genshin Impact Türkçe Oldu

Dilekler, oyun içerisinde yaptığınız görevlerden ödül olarak verilir fakat oyun için para birimi olan Primogems ile de satın alabilirsiniz. Her 160 Primogems ile bir adet Dilek satın alabilirsiniz.