Blog Hakkımızda Güvenilirlik İletişim Yardım Merkezi
Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile oyunu nasıl oynanır oyun içerisinde neler yapmak gerekir gibi merak edilen soruların cevaplarını derlediğimiz yazımız yayında!

Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

 Çoğumuzun Pubg kısaltmasıyla bildiğimiz oyunun açılımı: PlayerUnknown’s Battlegrounds’dur. İlk çıktığı zamanlarda yalnızca bilgisayarla oynanan Pubg, son yıllarda telefon ve tabletlerle de oynanabilmektedir. Dünya çapında popüler olan bu oyun gördüğü ilginin de sayesinde her geçen gün geliştirilmekte ve oyuncularına daha iyi bir oyun kalitesi sunmaya çalışmaktadır.

Oyun, bir adaya uçakla bırakılan 100 oyuncunun arasında birinci olmayı hedeflemektedir. Oyuncular, takımlar halinde ya da bireysel olarak rakiplerini öldürerek hayatta kalmaya çalışırlar.  

Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Oyun İçi Oynanış Nasıldır?

Pubg Mobile oyununun amacı hayatta kalmaktır. Klasik oyun modunda 100 kişilik oyuncu kadrosu kendi içinde rastgele takımlara ayrılır. Oyuncular uçaktan paraşütle istediği bölgeye atlayabilir. Oyuncular yere indiğinde herkes eşit durumdadır. Kimsenin erzağı, envanteri yoktur. Oyuncular oyun alanından silah, kurşun, bomba, kask, kurşun geçirmez yelek, enerji içeceği, tava, sağlık kiti gibi malzemeleri toplar. Bu malzemeler genellikle binalarda bulunur. Oyuncuların kendilerini koruyacak malzemeye sahip olmadan önce iyi saklanmaları gerekir çünkü çabuk ölme riski daha fazladır.

Oyun alanından toplanan malzemelerin seviyeleri değişiklik gösterir. Örneğin oyun alanında seviyeleri farklı iki kask bulunuyorsa oyuncunun seviyesi yüksek kaskı alması daha mantıklıdır. Seviyesi yüksek malzemeler daha güçlü, daha koruyucudur. Oyunun amacı hayatta kalan son kişi veya son takım olmaktır. Oyunda takım olarak hareket etmek avantaj sağlar. Takım birbirini korursa oyun kolaylaşır. Eğer vurulursanız ölmeden önce takım arkadaşlarınız yardımınıza koşabilir ve sizi iyileştirebilir. 

Oyun geniş bir alanda oynandığından oyun alanı sürekli daraltılmaktadır. Oyun alanı rastgele şekilde daralır. Hayatta kalmaya ve düşmanlarınızı öldürmeye çalışırken oyun alanının içinde bulunmanız gerekir. Oyun alanının dışında kalırsanız canınız azalmaya başlar ve ölürsünüz. Oyun alanının dışında kalan kısımda mavi ve kırmızı bölge bulunmaktadır. Mavi bölgede canınız git gide azalırken kırmızı alana rastgele bombalar yağmaktadır. Bu nedenle oyun alanının dışında uzun süre kalmak ölümle sonuçlanır. Alandan canınız azaldığında kurtulursanız sağlık kitleriyle canınızı doldurabilirsiniz. Oyunda gideceğiniz bölgelere hızlı gidebilmeniz için araçlar da bulunmaktadır. Düşmanlarınızı araçla ezerek de öldürmeniz mümkündür.

Pubg hem bir hayatta kalma hem de strateji oyunudur. Oyunda hayatta kalma çabanız, nişancılığınız ve saklanma becerileriniz kadar geliştirdiğiniz strateji de önemlidir.

Oyun alanı 8.8 km’lik geniş bir bölgeden oluşmaktadır. Her alanın ayrı avantajı veya dezavantajı bulunur bu sebeple oyunda deneyim kazanarak oyun alanını iyi tanımak çok önemlidir. Oyun bölgesinde bazı alanlarda daha çok ekipman bulunduğundan herkes aynı alana inmek ister fakat bu o alanı daha riskli ve tehlikeli hale getirir.

Oyunun baştan sona ortalama süresi 30-40 dakikadır. Bu süre oyundan oyuna değişebilir. Yani oyundaki oyuncuların nişancılığı, tecrübesi, hızı oyunun süresini azaltıp çoğaltabilmektedir. Oyun sonlandığında her oyuncu öldürdüğü kişi sayısına, verdiği hasara ve hayatta kalma süresine göre para kazanır.

Pubg Mobile içerisinde kullanabileceğiniz Pubg Uc'lerinizi https://www.itempazar.com/urunler/pubg-uc linkinden indirimli satın alın. Ayrıca sitemizde Pubg Mobile Hesap Satış yaparak para kazanabilir, veya kendinize yeni bir Pubg Mobile Hesap Satın alabilirsiniz.